KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Schválení a vyplacení pětitisícového příspěvku musí proběhnout urychleně
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Schválení a vyplacení pětitisícového příspěvku musí proběhnout urychleně

Přidáno 2. 6. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí a místopředsedkyně strany Šárka Jelínková pro Českou televizi vysvětlila okolnosti schválení pětitisícového příspěvku na dítě. Popsala také, proč je urychlené přijetí souvisejícího zákona tak důležité.

Senátorka doufá, že schválení v Parlamentu proběhne hladce. „Jistota není možná nikdy, ale já věřím tomu, že Polanecká sněmovna i Senát udělají vše proto, aby pomohli našim rodinám. Neumím si přestavit, že by někdo tento krok nějak zdržoval anebo nechtěl vyjít vstříc rodinám, které se nachází ve velmi problematické situaci. Rodiny s dětmi patří mezi zranitelnou skupinu a já doufám, že když už to prošlo vládou a děkuji ministru Jurečkovi, že se mu to podařilo schválit, tak doufám, že v srpnu budou čerpat první dávku rodiče,“ uvedla Jelínková.

Upozornila ale, že dát dohromady podobné opatření je poměrně složité. Víte, ono není jednoduché připravit takový zákon. Vezměte si, čemu všemu čelí vláda a Ministerstvo práce a sociálních věcí a co všechno se snaží dělat najednou. Vláda musí souběžně pracovat i na mnoha dalších podobných opatřeních, takže si myslím, že rychleji už to udělat nešlo. Jestliže se vláda snaží, aby to bylo vstřícné našim občanům a potřebovala připravit všechny tyto kroky, tak si myslím, že je to naopak docela rekordně krátká doba. Velké poděkování patří všem zaměstnancům ministerstva, kteří se na tom podíleli,“ vysvětlila místopředsedkyně.

Řeč byla také o urgentnosti vyplacení peněz. Je opravdu nutné, aby se příspěvek začal vyplácet už v srpnu. Především z toho důvodu, že rodiny zrovna v srpnu mají takový velký výkyv ve svých výdajích. Chystají děti do školy a je potřeba vybavit je aktovkami a potřebnými věcmi.“

Více zde.

kategorie Z médií