KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Probíhají vyjednávání o růstu platů ve státní sféře
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Probíhají vyjednávání o růstu platů ve státní sféře

Přidáno 10. 6. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Šárka Jelínková, místopředsedkyně strany a předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL se pro pořad Události, komentáře České televize vyjádřila k nárůstu platů státních zaměstnanců, ale i k jiným způsobům, kterými stát v reakci na inflaci pomáhá občanům.

Jako první Jelínková upozornila, že o zvýšení platů se již vyjednává. „Na žádost odborů proběhla schůzka s vládou. Ta projevila vůli, že bude platy řešit i ve státní sféře, ale je potřeba nějaký čas, např. na změnu zákona o státním rozpočtu atd. Proto říkám, že vyhrožování stávkovou pohotovostí je předčasné, když se teprve začalo vyjednávat,“ řekla Jelínková.

A upozornila na další formy pomoci občanům. Ty se vláda snaží poskytovat co nejvíce elektronicky. „Bylo potřeba najít rychlou cestu, jak například pomoci rodinám s dětmi. S automatizací začali u solidárního příspěvku, který se vyplácí, pokud lidé ubytovávají Ukrajince – vyplácí se jenom elektronicky. Zjednodušuje se dávka na bydlení, kterou lidé nejvíce využívají právě teď kvůli drahým energiím. Ale na druhou stranu ministerstvo práce a sociálních věcí a Marian Jurečka jsou velmi limitováni tím IT systémem, který má stát k dispozici,“ vysvětlila.

Více zde.

kategorie Z médií