KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Přála bych si, abychom měli prezidenta, který bude pravdomluvný
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Přála bych si, abychom měli prezidenta, který bude pravdomluvný

Přidáno 1. 11. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková se v pořadu 360° na CNN Prima News vyjádřila k prezidentské kandidatuře Andreje Babiše. Upozornila na populismus, který dle ní šéf hnutí ANO do boje o Hrad může vnést, a zastínit tak jiná důležitá témata.

„Andrej Babiš přinese do volebního prezidentského klání nejen vzrušení, ale také populismus. Tím, že pozornost bude strhávána přímo na něj, budou upozaděna témata, proč vůbec máme prezidenta, jaký je ten úřad, co bychom od něho měli očekávat,“ uvedla.

„Já bych si přála, abychom měli prezidenta, který bude pravdomluvný, který bude nositelem morálních hodnot, který nebude naši společnost rozdělovat, ale naopak spojovat. Všichni tři kandidáti, které podporujeme, toto splňují,“ dodala místopředsedkyně s tím, že Andrej Babiš bohužel nesplňuje ani jednu z těchto variant.

Reagovala mimo jiné také na výrok poslance Radka Kotena z SPD, podle kterého se některým kandidátům dostává podpory ze zahraničí: „Nevím, co naznačuje pan Koten, protože já tyto indicie nemám. Já vím jenom o panu Andrej Babišovi, že byl původně Slovák.“

Více zde.

kategorie Z médií