KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Na vládě je shoda na tom, že je potřeba pomoci rodinám
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Na vládě je shoda na tom, že je potřeba pomoci rodinám

Přidáno 26. 5. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Vláda se chystá vyplatit rodinám příspěvek 5 tisíc korun, aby jim tak pomohla v srpnu před nástupem dětí do škol. Je tato pomoc dostatečná? Pozvání k okomentování přijala místopředsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková. 

,,Na vládě je shoda na tom, že je potřeba pomoci rodináma. Dále je zde shoda na tom, že to bude ten jednorázový příspěvek 5 tisíc korun a stále platí, že to bude pro děti do 18 let a do příjmu 1 milionu korun hrubého u těchto rodin. Je ale potřeba dopracovat některé technické parametry, na základě připomínek jednotlivých ministerstev. Celý proces není ohrožený, měli bychom to stihnout tak, aby ta výplata v měsíci srpnu nebyla ohrožena," řekla Jelínková

Řeč byla také o tom, proč je potřeba tento příspěvek vyplatit v srpnu. ,,Máme zde jasné důvody, proč je potřeba příspěvek rodinám poskytnout. Ta jednorázová pomoc směruje na ten srpen především z toho důvodu, že to bývá nejnáročnější období pro rodiny s dětmi. Sama mám rodinu a vím, kolik začátek školního roku stojí. Srpen je v tomto ohledu velmi náročný. Dále vláda i MPSV chystají další balíček opatření, který směřuje k rodinám a na osoby se zdravotním postižením," uvedla Jelínková. 

Více zde. 

kategorie Z médií