KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Na MPSV jsme zavedli řadu novinek, kterými pomůžeme sladit rodinný a prac
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Na MPSV jsme zavedli řadu novinek, kterými pomůžeme sladit rodinný a pracovní život

Přidáno 8. 3. 2024
Ilustrační foto
iRozhlas

Místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková v rozhovoru pro Český rozhlas připomněla, jak lidovci na ministerstvu práce a sociálních věcí pomáhají rodičům, aby si sami rozhodovali o tom, jak si chtějí svůj život zařídit.

Prosadili jsme například zkrácené úvazky, které jsou výhodné pro zaměstnavatele a využívají je převážně ženy pečující o dítě nebo ženy 55+, protože také patří mezi cílové skupiny tohoto opatření. Máme v současné době už schválený snadnější přístup třeba k home office. Ministerstvo podporuje rozvoj a vznik dětských skupin, ministr Jurečka rozhodl, aby šlo sedm miliard z Národního plánu obnovy na investice a vznik nových dětských skupin,“ vyjmenovává opatření místopředsedkyně KDU-ČSL.
 
„My třeba v současné době pracujeme na transpozici směrnice o transparentním odměňování, která by měla vést k tomu, abychom snížili gender pay gap (nerovné odměňování), který je v Česku velký. Jde o to, aby na stejné pozici, za stejně odvedenou hodnotu práce byla stejná odměna. Lidé, kteří nastoupí do zaměstnání, budou vědět, jaká je průměrná mzda na dané pozici. Dneska to nejsou veřejně známé informace,“ říká Šárka Jelínková.
 
Více zde.

kategorie Z médií