KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Myslím si, že jako společnost musíme dospět k ocenění mateřství a rodičov
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Myslím si, že jako společnost musíme dospět k ocenění mateřství a rodičovství, jako lidovci se o to snažíme dlouhodobě

Přidáno 20. 3. 2023
Ilustrační foto
Prozeny.cz

Veřejným prostorem i nadále kolují témata jako valorizace důchodů, navýšení rodičovského příspěvku nebo dlouho očekávaná důchodová reforma. V odlehčeném rozhovoru tyto témata za KDU-ČSL probírala náměstkyně ministerstva práce a sociálních věcí Šárka Jelínková. 

„Ve vyspělé společnosti by měli mít lidé, kteří celý život pracují, nějakou jistotu zajištění na stáří. Na druhou stranu nelze čekat, že důchod bude tak vysoký, aby nás zajistil a mohli jsme si realizovat třeba i nějaké své sny a přání. Na ty je třeba si naspořit. Ve všech fázích života by každopádně zaměstnanci měli mít připravené takové podmínky ze strany státu, ale i zaměstnavatelů, které jim pomohou lépe skloubit pracovní a soukromý život,“ vysvětlila náměstkyně ministerstva práce a sociálních věcí.
 
„Bylo by dobré dostat do důchodového systému určitou variabilitu, abychom si mohli vybrat, jestli půjdeme do důchodu trochu dřív, i když pak bude důchod nižší, nebo budeme pracovat déle, když nás bude práce bavit a budeme na tom zdravotně dobře. Důchodový systém chceme také nastavit flexibilně tak, aby dokázal reagovat na aktuální změny ve společnosti,“ přiblížila.
 
„Rádi bychom také maximálně ocenili výchovu dětí. Je to náročná činnost s velkým přínosem pro společnost. Výchova dětí pro mě není méně důležitá než chození do práce. Myslím si, že jako společnost musíme dospět k ocenění mateřství a rodičovství, jako lidovci se o to snažíme dlouhodobě,“ zdůraznila Šárka Jelínková. 

Více zde.

kategorie Z médií