KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Důchodová reforma zajišťuje důstojný život současné i budoucí generaci
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Důchodová reforma zajišťuje důstojný život současné i budoucí generaci

Přidáno 29. 5. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

Důchodová reforma splňuje podle náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) klíčový cíl – důstojné zabezpečení jak pro současné, tak i budoucí důchodce. Místopředsedkyně strany Jelínková rovněž na TV Nova uvedla, že místo neustálého kritizování ze strany opozice by České republice prospělo, kdyby samo hnutí ANO přišlo s konstruktivními návrhy na řešení současné situace, která je dlouhodobě neudržitelná. 

Hnutí ANO neustále kritizuje důchodovou reformu, s vlastními návrhy ale nepřišlo. „Opozice hovoří o námi vypracované důchodové reformě jako o parametrických změnách systému. Hnutí ANO se přitom odmítlo účastnit jednání o této nutné reformě penzijního systému. Ať už ji chceme nazvat jakkoli, důchodová reforma, kterou jsme připravili, naplňuje naše dva velké cíle, tedy to, aby současným důchodcům jejich důchod stále rostl, a aby také budoucí generace mohly dosáhnout na důstojné důchody,“ vysvětlila Šárka Jelínková.
 
„Důchodovou reformu jsme připravovali ve spolupráci s odborníky. Jednání s opozicí jsme stále otevření, bohužel hnutí ANO s námi odmítá komunikovat a nepřichází s žádnými konstruktivními náměty, neustále jen kritizuje. Za osm let, co bylo hnutí ve vládě, nedokázalo přijít s žádným návrhem,“ řekla náměstkyně ministra práce a sociálních věcí. 
 
„Nejlepší by bylo, aby s námi opozice místo kritizování a strašení národa zasedla k jednomu stolu s konkrétními návrhy,“ uzavřela Šárka Jelínková.

Více zde

kategorie Z médií