KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Chceme k našim občanům přistupovat citlivě a sociálně
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Chceme k našim občanům přistupovat citlivě a sociálně

Přidáno 19. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Bude nová vláda hospodařit zodpovědně? Povede diskusi o navýšení platů? Tématem rozhovoru byl také rozdíl mezd ve veřejném a soukromém sektoru. Hostem úterních 90’ na ČT24 byla senátorka a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

,,Nová vláda bude zodpovědným strážcem státní kasy. Pokud se během roku ukáže, že inflace přinese do státního rozpočtu více peněz, budeme uvažovat o zvýšení mezd u určitých profesí. Oblast sociálních služeb znám, protože jsem v ní dlouhá léta pracovala. Musíme ale myslet také na pomocné profese, jako je úklid a kuchyně. K tomu všemu je potřeba přistupovat zodpovědně a s ohledem na hospodaření státu. Nesmíme se zadlužit do budoucnosti, je třeba myslet i za horizont tohoto roku,” uvedla Jelínková.

Vláda přidala těm, kteří bojovali v první linii s covidem. ,,Vláda to neměla jednoduché, musela rozhodnout rychle. Myslím si, že otázka platů bude předmětem dalších diskusí, jak bylo domluveno na tripartitě. Kabinet to bude řešit při schvalování státního rozpočtu. Na jedné straně hledá úspory, na druhé straně citlivě vnímá požadavky pracovníků. Musíme ale hledět také na další aspekty, jako je navýšení pomoci lidem v energetické krizi nebo valorizace důchodů,”  dodala Jelínková. 

Více zde. 

kategorie Z médií