KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií S dcerou skončila po Itálii v karanténě. Čeští důchodci čelí velké hrozbě, varuje senátorka Šárka Je
Zpět

S dcerou skončila po Itálii v karanténě. Čeští důchodci čelí velké hrozbě, varuje senátorka Šárka Jelínková

Přidáno 19. 3. 2020
Ilustrační foto
Blesk.cz

S dcerou a manželem vyrazila první dáma KDU-ČSL Šárka Jelínková do Itálie na dovolenou. Po ní skončila v nařízené domácí karanténě, která doběhne 20. března. Příznaky se prý u její rodiny neprojevily, doma zůstat museli. O denním režimu v karanténě, získávání potravin, ale i neukázněných Češích, kteří současná přísná pravidla nastavená vládou porušují, promluvila senátorka pro Blesk Zprávy.

V domácí karanténě je senátorka Šárka Jelínková (KDU-čSL) i s rodinou od 6. března, i když ji měla nařízenou o něco později. Putovali do ní po návratu z Itálie, kam odjeli ještě před tím, než nákaza koronavirem dorazila i do Česka.

„V pátek 6.3. jsem nastoupila do karantény, i když ta povinná byla 7. 3. Ale říkala jsem si, že je to už jedno a že se musíme chovat zodpovědně. 20.3. to konzultuji s krajskou hygienickou stanicí, když za celou tu dobu nemáme nikdo z rodiny žádné příznaky, jak můžeme začít fungovat. Byli jsme v italské oblasti, která, když jsme odjížděli, nebyla problémovou,“ podotýká.

U počítače, mobilu a úkolů s dcerou

Jaký má nyní denní režim v nařízené karanténě? „Snažím se pracovat z domu a vymýšlet, jak lidem i z domu pomáhat - a to třeba i vytvářením rád jak ochránit seniory či podpořit lidi v tom, aby roušky skutečně nosili. Jsem, dá se říci, v běžném pracovním procesu. Mnoho věcí se dá řešit takto - i připomínkování zákonů,“ říká pro Blesk Zprávy senátorka.

Její o 11 let mladší manžel Milan coby ředitel charity nyní také pracuje z domova. A doma musí nejen kvůli zavřeným školám zůstat i malá Johanka.

„Naše dcera mezi námi pobíhá a říká: Tady jsem i já, haló, vy pořád něco řešíte a sedíte u počítače a telefonu. Večer si sedneme, nejčastěji hrajeme karty nebo něco takového. Dcera v televizi sleduje pořad UčíTelka a škola, kam chodí, má elektronickou žákovskou knížku, takže jim paní učitelka posílá elektronicky úkoly,“ podotýká Jelínková, která se tak v karanténě zaobírá i diktáty a příklady z matematiky.

Více zde.

kategorie Z médií