KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Rozvolnění je ukázka neschopnosti vlády, říká Bartošek
Zpět

Rozvolnění je ukázka neschopnosti vlády, říká Bartošek

Přidáno 28. 5. 2021
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Česko chystá velké rozvolnění. Otevřou se restaurace, bary i wellness. Důvod? Podle Nejvyššího správního soudu je uzavření služeb protiprávní. Kde udělala vláda ve výkladu zákona chybu? 

„Nejvyšší správní soud se domnívá, že nemáme kompetenci ani v pandemickém zákoně, ani v zákoně o ochraně veřejného zdraví plošně uzavírat služby,“  uvedl v pátek k plánovanému rozvolňování ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Jak to, že si vláda nedokázala ohlídat právní rámec svých opatření? Je chyba v nastavení pandemického zákona? Na to odpovídal šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v Ptám se já.

Ve Sněmovně se navíc neřeší pouze pandemie. Poslanci se už několik týdnů dohadují o volbě nových členů Rady České televize. Ve veřejnoprávním médiu roste napětí a v jeho radě tlak na odvolání ředitele Dvořáka, vládní ANO chce dovolit další ředitelovy kritiky, opozice se tomu snaží zabránit.

Podle šéfa poslanců KDU-ČSL Jana Bartoška by měla být z rady odvolána Hana Lipovská. Upozornil na to, že členové Rady ČT nesmějí v radě vyvíjet činnost v zájmu některé politické strany či hnutí, což podle něj Lipovská porušila, když vystupuje spolu s Janou Bobošíkovou za Institut svobody a demokracie. Svůj návrh mezi poslanci ale neprosadil.

Více zde.

kategorie Z médií