KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Rozepře Pirátů a Starostů nesmí ohrozit koalici. Něco jsme voličům slíbili, říká Výborný
Zpět

Rozepře Pirátů a Starostů nesmí ohrozit koalici. Něco jsme voličům slíbili, říká Výborný

Přidáno 4. 11. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Úterní jednání pětikoalice proběhlo bez větších problémů, přestože trvalo zhruba 13 hodin. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Vrásky mu však dělají spory mezi Piráty a Starosty. „Přál bych si, aby i oni vnímali to, že nemohou svými vnitřními rozpory ohrozit koaliční projekt změny. Tedy to, co jsme občanům po volbách slíbili,“ zdůraznil.

Jednání pětikoalice zabralo třináct hodin a výsledkem je koaliční smlouva. Ta však nyní musí projít hlasováním stranických orgánů všech pěti stran. Výborný uvedl, že si netroufá předjímat, zda koaliční smlouva u některé ze stran nenarazí. Dodal, že všechy strany jsou si jistě vědomy své odpovědnosti vůči občanům. „V tomto smyslu jsme k tomu také přistoupili,“ sdělil. Osobně věří, že výbor KDU-ČSL v pátek dohodu podpoří.

Koaliční projekt Spolu byl sice úspěšný, ohrožují ho však nyní vnitřní problémy, které mezi sebou řeší Piráti se Starosty. Můžou za ně výsledky voleb, které způsobily problematické rozvržení sil v koalici. Výborný zdůraznil, že koalice PirSTAN by si měla uvědomovat své závazky.

Více zde. 

 

kategorie Z médií