KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Rodinná pouta v politice: Syn Zdechovského se učí vyjednávat, po otci chce i k vojákům
Zpět

Rodinná pouta v politice: Syn Zdechovského se učí vyjednávat, po otci chce i k vojákům

Přidáno 19. 7. 2021
Ilustrační foto
blesk.cz

Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu. I politika se jak vidno dědí z generace na generaci. Vidět je to v poslední době zejména u KDU-ČSL. Předsedou byl chvíli Marek Výborný – syn bývalého ministra obrany i ústavního soudce Miloslava Výborného, k Mladým lidovcům se pak přidal také nejstarší syn současného předsedy Mariana Jurečky. A rok v téže organizaci chystající mladé na politickou kariéru oslaví brzy Tobiáš Zdechovský – nejstarší syn současného místopředsedy KDU-ČSL a europoslance Tomáše Zdechovského.

Tobiáš žije se svou matkou. V rozhovoru pro Blesk Zprávy ale promluvil o tom, že je to právě otec, který ho inspiruje v politice, proč se o ni tolik zajímá, jakou funkci by chtěl jednou zastávat a proč se chce přihlásit k vojenským zálohám. Nebo proč otevřeně ve svém mladém věku mluví o nutnosti očkování proti covid-19 i u dětí či o svém velkém koníčku, kterým se mu staly původně opovrhované šachy. A jaký má jako mladý lidovec názor na manželství pro všechny? 

Co vás vedlo k tomu, že jdete ve šlépějích svého otce a vrháte se do politiky?
Nevím, jestli jdu ve šlépějích svého otce, ale ano, politika mě zajímá. Začala mě zajímat už okolo roku 2019, kdy jsem byl i u kampaně mého táty. Už před tím můj táta mluvil, že existují Mladí lidovci, tak mě napadlo, že bych se tam mohl přidat.  Jak jsem říkal, politika mě zajímá a tohle je pro mě zatím způsob, jak se v ní nějak mohu ve svém věku angažovat.

Pokud vím, tak ještě nejste plnoletý…
To je pravda, je mi 16 let. K Mladým lidovcům jsem se přidal v 15 letech, vlastně téměř před rokem touto dobou.

Více zde.

kategorie Z médií