KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ředitel Charity ČR Lukáš Curylo: Snažíme se udržet službu potřebným, nabízíme i duchovní pomoc
Zpět

Ředitel Charity ČR Lukáš Curylo: Snažíme se udržet službu potřebným, nabízíme i duchovní pomoc

Přidáno 20. 3. 2020
Ilustrační foto
Proglas.cz

Nedostatek ochranných pomůcek a řada pracovníků v karanténě nebo v péči o děti - to jsou aktuální problémy související s epidemií, s nimiž se potýká Charita Česká republika. Její ředitel Lukáš Curylo (KDU-ČSL) Proglasu řekl, že například roušky si jednotlivá střediska vyrábějí svépomocí, personální nedostatek podle možností nahrazují pracovníci ze služeb, které v současném nouzovém stavu nefungují.

"Jen pro představu - Charita ČR se stará o více než 150 tisíc klientů, takže ta potřeba ochranných pomůcek je značná, zvláště když některé z nich mají účinnost jen několik hodin, další se musejí sterilizovat a podobně, což je velká zátěž pro naše zaměstnance. Dále rozvážíme 12 tisícům klientů obědy a další stravu," popsal Curylo s tím, že pravidelně zasedání krizový štáb organizace a přijatá opatření směřují k zachování služeb. Nabídku pomoci přijímá charita na e-mailové adrese chcipomoci@charita.cz a provozuje informační linky.

Vzniká také nabídka duchovní podpory: "Zjistili jsme, že naši klienti, sympatizanti a další lidé trpí určitými problémy, frustrací, osamocením, strachem ze smrti. Proto jsme se domluvili s církví, že zřídíme linku, na které budou k dispozici duchovní, kteří budou volající lidi doprovázet v této těžké situaci," uvedl ředitel charity. Připomněl, že ještě před epidemií se organizace potýkala s personálním nedostatkem v některých typech služeb, například zdravotních sester pro domácí péči. 

"Pro naše zaměstnance je samozřejmě náročné zajistit péči o stávající klienty, tedy jak ošetřovatelské výkony, tak i služby sociálních pracovníků, kteří chodí do terénu. Tyto služby chceme zajistit, aby tito lidé mohli nadále zůstávat ve svém domácím prostředí a nemuseli chodit třeba do nemocnice," řekl ředitel Charity ČR Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

kategorie Z médií