KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Rád bych pokračoval ve zlepšování českého zdravotnictví, říká lídr SPOLU na Vysočině Vít Kaňkovský
Zpět

Rád bych pokračoval ve zlepšování českého zdravotnictví, říká lídr SPOLU na Vysočině Vít Kaňkovský

Přidáno 15. 9. 2021
Ilustrační foto
Jihlavská drbna

Za tři týdny naši zemi čekají volby do Poslanecké sněmovny. Redakce Jihlavské Drbny chce svým čtenářům postupně představit jednotlivé lídry kandidátek v našem regionu. Na Vysočině budou voliči moci vybírat z devatenácti kandidujících subjektů. Dnes si můžete přečíst vizitku Víta Kaňkovského, krajské jedničky za koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) na Vysočině.

Poslanec a lékař Vít Kaňkovský je dle svého vyjádření připraven řešit více úkolů. Jako nejpalčivější problém uvádí nedostatek lékařů. Konkrétně zmiňuje zubaře, praktické lékaře pro děti i dospělé, kteří v regionech chybí. „Stejná situace je i u zdravotníků v nemocnicích, u nás na Vysočině je to obzvlášť velký problém,“ dodává lídr SPOLU na Vysočině Vít Kaňkovský.

Jeho druhou programovou prioritou je rozšiřování sociálních a zdravotních služeb pro seniory a zdravotně handicapované, což je podle lékaře Kaňkovského velmi důležité pro rodiny, které se chtějí postarat o svého blízkého v domácím prostředí. „Se stárnutím populace potřebují rodiny co nejlepší podmínky, aby jejich blízcí mohli zůstat i ve stáří a nemoci doma,“ vysvětluje Kaňkovský.

Více zde. 

kategorie Z médií