KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Proč ANO těsně před hlasováním o Bečvě "zatáhlo za brzdu"?
Zpět

Proč ANO těsně před hlasováním o Bečvě "zatáhlo za brzdu"?

Přidáno 11. 3. 2021
Ilustrační foto
Seznam zprávy

"Ano, žádné blábolení slibovalo ANO před volbami, dnes to poslanci ANO předvedli v praxi, kromě blábolení přidali i přestávku, aby se nemohlo hlasovat!!" uvedl na Twitteru předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Poslanci nerozhodli o vyšetřovací komisi k Bečvě. Těsně před hlasováním si klub ANO vyžádal přestávku. Po ní už nebylo možné v jednání pokračovat.

Poslanecká sněmovna po tříhodinové emotivní diskuzi přerušila projednávání vzniku vyšetřovací komise k ekologické havárii na řece Bečvě. Před možným hlasováním si předseda klubu ANO Jaroslav Faltýnek vyžádal přestávku na poradu klubu do 18 hodin. V 18 hodin však začínal pevně zařazený bod ministra zdravotnictví k očkování.

V polovině března to bude půl roku od chvíle, kdy chemikálie ze zatím neznámého zdroje zabila 40 tun ryb na 38 kilometrech řeky. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) tehdy uvedl, že nalezení viníka bude otázkou několika hodin. Policie však případ vyšetřuje už téměř půl roku bez konečného výsledku. Protahuje se také dodání znaleckých posudků. Znalec Jiří Klicpera už několikrát požádal o prodloužení lhůty na jejich vypracování. O poslední prodloužení požádal 3. března. Původně měl posudek odevzdávat už 21. prosince loňského roku.

Více zde.

kategorie Z médií