KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Přípravy stavebního zákona ovládl chaos. Vypracujme jej znovu a lépe, zaznělo na senátním semináři
Zpět

Přípravy stavebního zákona ovládl chaos. Vypracujme jej znovu a lépe, zaznělo na senátním semináři

Přidáno 4. 3. 2021
Ilustrační foto
Deník veřejné správy

Praha – Návrh stavebního zákona má projít v rámci projednávání v Parlamentu dalšími překotnými změnami, které mají povolování staveb převést kompletně pod stát. To vše bez podpory napříč politickým spektrem. Naprostou nekoncepčnost a chaos – to nejčastěji vytýkali obsahu návrhu i způsobu projednávání účastníci semináře, který uspořádala místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová (KDU-ČSL) ve spolupráci s Asociací ekologických nevládních organizací Zelený kruh.„Nový stavební zákon řešíme v době vrcholící pandemie a nouzového stavu a devět měsíců před volbami do Poslanecké sněmovny! Není zde prostor pro transparentní, korektní debatu a široký společenský konsensus,“ upozornila v úvodním projevu Jitka Seitlová (KDU-ČSL), místopředsedkyně Senátu.

Do nepřehledné situace přípravy zákona přináší další zmatek komplexní pozměňovací návrh poslance Martina Kolovratníka (a několika dalších poslanců z ANO, ČSSD, SPD a KSČM). Kompromisní dohodu mezi Svazem měst a obcí a Ministerstvem pro místní rozvoj, která ponechala část úřadů v kompetenci obcí, shodil ze stolu a s podporou Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny se vrací k původní myšlence stavebního superúřadu.

Více zde.

kategorie Z médií