KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Premiér je pokrytecký, když bojuje proti daňovým rájům jen verbálně, řekl v pořadu 360° ke kauze Sma
Zpět

Premiér je pokrytecký, když bojuje proti daňovým rájům jen verbálně, řekl v pořadu 360° ke kauze Smartwings Benešík

Přidáno 2. 7. 2020
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Premiér Andrej Babiš osobně lobboval za českou leteckou společnost Smartwings ve Spojených státech.To je celkem běžná praxe, měl o tom ale veřejně informovat, aby nezavdal podnět ke spekulacím, uvedl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu 360°. Podle poslance a místopředsedy KDU-ČSL Ondřeje Benešíka měla být tato akce transparentní. „Mezi panem premiérem a vedením nebo některými majiteli Smartwings je naprosto otevřené přátelství,“ řekl.

Pomoc dopravcům měla být podle něj paušální, a to pro všechny, kteří se vejdou do určitých podmínek. „Ne jenom pro jednoho konkrétního, kde má někdo vlivný kamarády,“ dodal Benešík.

Benešík také zdůraznil, že 49 procent vlastní jiný vlastník. „Jé téměř z padesáti procent vlastněna čínským státním investičním fondem. Jednoho z majitelů má v daňovém ráji a tady pan premiér je opravdu trochu pokrytecký, když bojuje proti daňovým rájům verbálně, ale přitom mu toto nevadí,“ doplnil Benešík.

Na celý pořad se můžete podívat zde.

kategorie Z médií