KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Předseda Marek Výborný v Partii na Primě k drahým mobilním datům
Zpět

Předseda Marek Výborný v Partii na Primě k drahým mobilním datům

Přidáno 6. 5. 2019
Ilustrační foto
FTV Prima

Předseda lidovců Marek Výborný byl hostem nedělní Partie televize Prima, kde mluvil o neúnosné situaci ohledně drahých mobilních dat a problému takzvaných energických šmejdů.

„V Itálii teď mají nového čtvrtého operátora Iliad, ta cena šla enormně dolů. Tam se to pohybuje dneska v řádu 50 GB za 8 EURO. V Německu proběhla aukce na čtvrtého operátora, stejně tak došlo ke snížení cen v Rumunsku. Čili my musíme jít skutečně touto cestou,“ nastínil předseda KDU-ČSL směr, kterým by se Česká republika měla po vzoru ostatních evropských zemí vydat v otázce levnějších mobilních dat.

Velký problém pak vidí v takzvaných energických šmejdech. „To je nekonečný boj a my ho musíme vést bez ohledu na to, kdo je ve vládě, jestli tam je KDU-ČSL, ANO nebo kdokoliv jiný. Musíme ho vést znovu a znovu, jak na úrovni exekutivy, tak na úrovni legislativy, Poslanecké sněmovny, Parlamentu a Senátu. To jsou skutečně zásadní věci. Nemůžeme dopustit, aby naši senioři, spotřebitelé se stávali lovnou zvěří, které stačí zatelefonovat. Dotyčný na druhé straně řekne ano, a tím vzniká nějaký smluvní závazek,“ řekl v pořadu Výborný.

Více zde.
kategorie Z médií