KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka se neobává, že nová předvolební koalice s ODS a TOP 09 nedosáhne patnáctiprocentní vo
Zpět

Marian Jurečka se neobává, že nová předvolební koalice s ODS a TOP 09 nedosáhne patnáctiprocentní volební hranice pro vstup do Sněmovny

Přidáno 11. 12. 2020
Ilustrační foto
iDNES.cz

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se neobává, že nová předvolební koalice s ODS a TOP 09 nedosáhne patnáctiprocentní volební hranice pro vstup do Sněmovny. Pro portál CNN Prima NEWS nevyloučil ani možnost budoucí trojkoalice společně s Piráty a hnutím STAN.

Jurečka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že poslední volební průzkum agentury Median, který přisuzuje KDU-ČSL pouze 4,5 procenta, ho nevyvádí z rovnováhy. „Krajské volby jsou pro mě posledním relevantním průzkumem. Jen čtyři kraje, kde KDU kandidovala samostatně, nám daly celorepublikově více než pět procent,“ vysvětluje Jurečka.

Do sněmovních voleb chce vstupovat s pokorou. „Největším vítězstvím pro mě bude, pokud dokážeme změnit fungování správy země,“ a dodává, že chce, aby budoucí vláda respektovala zákony a demokratické principy.

Podle Jurečky reagují tradiční voliči KDU-ČSL na koalici s TOP-09 a ODS většinou pozitivně. „Voliči vnímají synergii, že jsme schopni se v takto výjimečné situaci domluvit i před volbami a tímhle způsobem dokážeme eliminovat neférový volební systém, kdy síla voličů není adekvátně přepočtena na počet mandátů ve Sněmovně,“ míní Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií