KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka podá trestní oznámení za rasistický komentář u fotky z pražské demonstrace proti rasi
Zpět

Marian Jurečka podá trestní oznámení za rasistický komentář u fotky z pražské demonstrace proti rasismu a policejnímu násilí

Přidáno 12. 6. 2020
Ilustrační foto
Idnes.cz

Na rasistický a pobuřující komentář u fotky z pražské demonstrace proti rasismu a policejnímu násilí, který uveřejnil na Twitteru zakládající člen ODS Petr Paulczyňski, se snesla ostrá kritika. Na bývalého člena ODS podá předseda KDU-ČSL Marian Jurečka trestní oznámení.

Proti policejnímu násilí a rasismu se demonstruje po celém světě, výjimkou není ani Praha. V sobotu protestovaly asi tři stovky mladých lidí na Staroměstském náměstí. 

Snímek fotografa Víta Hassana, jež vznikl během demonstrace před americkou ambasádou, na Twitteru zveřejnil bývalý politik ODS Petr Paulczyňski s rasistickým komentářem. „Pan ředitel v zoo by si měl zkontrolovat klece s primáty,“ stojí v příspěvku.

To pobouřilo předsedu KDU-ČSL, který se rozhodl na Paulczyňského podat trestní oznámení. „Odpoledne bude odesláno datovou schránkou,“ uvedl pro iDNES.cz Marian Jurečka. Zároveň podotkl, že během odpoledne přidá vyjádření na svůj Twitter. Hned po uveřejnění fotky na Twitteru Paulczyňského vyzval Jurečka policii ČR, aby se případem začala zajímat.

„Doufám, že tohoto pitomce už řeší policie ČR, protože tohle je neuvěřitelné, sám zažívám na sítích, kam se posunuje lidská agresivita a nenávist,“ napsal Marian Jurečka.

Demonstrace proti policejnímu násilí a rasismu proběhla v sobotu 6. června na Staroměstském náměstí. Zhruba po dvou hodinách se pak část demonstrantů vydala na pochod k americké ambasádě. Většinu účastníků tvořili cizinci.

Demonstranti v Praze měli roušky s nápisem „I can´t breathe“ (nemohu dýchat) nebo transparenty „Bez spravedlnosti není mír“ a různá protirasistická hesla. Skandují „Black Lives Matter“ (na černošských životech záleží). Mezi řečníky byli Američané dlouhodobě žijící v Praze.

Více zde.

kategorie Z médií