KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Předpokládám, že by pověření od Zemana Babiš odmítl, říká Výborný
Zpět

Předpokládám, že by pověření od Zemana Babiš odmítl, říká Výborný

Přidáno 13. 10. 2021
Ilustrační foto
echo24.cz

Jméno lidoveckého poslance Marka Výborného se skloňuje u možného obsazení ministra školství. V rozhovoru pro Echo24 uvedl, že stát čeká v oblasti vzdělání hned několik klíčových kroků, které budou důležité pro směřování celého školství. Zároveň také reaguje na slova současného premiéra Andreje Babiše, který měl dostat pověření k sestavení vlády od prezidenta Miloše Zemana. Podle Výborného by takovou nabídku měl současný předseda vlády jednoznačně odmítnout a přenechat ji vítězi voleb Petru Fialovi.

Pan premiér v úterý uvedl, že mu pan prezident na nedělní schůzce opakovaně řekl, že ho pověří sestavením vlády. Věříte mu?
Opravdu netuším. Do hlavy nevidím ani prezidentovi, ani panu premiérovi. Nebyl jsem u jejich jednání, pokud vůbec v Lánech proběhlo.

Pokud by tomu tak opravdu bylo, nezkomplikovalo by to koalicím společný postup sestavit vládu?Zaregistroval jsem vyjádření pana premiéra Babiše, že hnutí ANO si je vědomo matematiky, výsledku voleb a proto odchází do opozice. Předpokládám, že i kdyby pan prezident pověřil pana Babiše jednáním, tak to odmítne. Pak bude muset následovat krok číslo 2, tedy pověření sestavením vlády předsedu vítězné koalice Spolu Petra Fialu.

Spekuluje se o vašem jméně jako možného ministra školství. Jaké změny by se podle vás měly stát v českém školství?
V programu jsme se školství a vzdělávání velmi intenzivně věnovali a máme to velmi detailně popsáno. Co by se mělo stát na prvním místě je schválená novela zákona o pedagogických pracovnících, která reagovala i na dopady covidu, jako definování některých pomáhajících profesích ve školách. Tedy školní logopedi, speciální pedagogové nebo školní psychologové. Otázka je také nad fixací platů učitelů, definování uvádějících učitelů tak, abychom mohli mladé nastupující učitele také udržet.

Více zde.
 

kategorie Z médií