KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Povolební vyjednávání mě naplňují optimismem, v oblasti školství se obě koalice shodují, říká Výborn
Zpět

Povolební vyjednávání mě naplňují optimismem, v oblasti školství se obě koalice shodují, říká Výborný

Přidáno 15. 10. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Pětice stran v koalicích Spolu a Pirátů se STAN měla ve středu zvolit své zástupce do šesti expertních týmů k vyjednávání o programu nově vznikající vlády. „Každá skupina má za úkol do 20. října, tedy do týdne, připravit teze za své oblasti pro tvořící se koaliční smlouvu, která se následně překlopí do programu vlády,“ popisuje pro Radiožurnál nově zvolený předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a místopředseda strany Marek Výborný.

Už je složení expertních skupin jasné?
Ano, ono to dokonce bylo jasné už včera (ve středu) v podvečer tak, jak jsem dostal tabulku od koordinátora. Čili všech pět stran nově vznikající vlády k tomu přistupovalo velmi zodpovědně. Experty jsme všichni měli už při tvorbě volebního programu, takže dnes (ve čtvrtek) začnou expertní skupiny pracovat.

Takže jste v kolonce školství?
Ano, jsem logicky v kolonce školství a kultury, protože jsme vytvořili šest expertních skupin. V gesci jednotlivých resortů jsme je pospojovali dohromady tak, aby byla práce skutečně funkční a dávala smysl.

Jak by právě vládní program pro oblast školství měl podle vás vypadat, respektive na čem se s Piráty a STAN shodnete?
V této oblasti opravdu nevidím téměř žádný problém. Absolvovali jsme řadu odborných debat před volbami i s kolegy z druhé koalice, s Petrem Gazdíkem nebo s Lukášem Bartoněm. Myslím, že tady to bude velmi jednoduché, protože se v základních parametrech shodneme, ať už je to aktuálně práce na revizi v rámci vzdělávacích programů, která je nesmírně důležitá, protože bude rozhodovat o tom, co se bude v příštích letech učit. Jsme ve shodě, že je potřeba posílit kvalitu ve školství, možná na úkor kvantity. Debata nebude jednoduchá, ale jsme na to připraveni.

Více zde. 

 

kategorie Z médií