KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Povinné testování, účinná pomoc živnostníkům - PR dobré, ale realita?
Zpět

Povinné testování, účinná pomoc živnostníkům - PR dobré, ale realita?

Přidáno 8. 3. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Předseda KDU-ČSL a poslanec Marian Jurečka v pořadu Partie Terezie Tománkové vládu kritizoval za to, že povinné testování zavedla příliš pozdě. Ze schválených deficitů podle něj vláda dala nebo plánuje dát pouze třetinu na podporu podnikatelů, což je málo. Jurečka dále řekl, že testování ve firmách by se mělo propojit s některým z elektronických systémů, aby se naočkovaný pracovník mohl prokázat a jít třeba ke kadeřníkovi nebo využívat jiné služby.Současné fungování kompenzačních programů v diskusi kritizoval předseda opoziční KDU-ČSL Marián Jurečka. Podle něj mnohé firmy na příspěvky čekají příliš dlouho. Pro některé je podle něj navíc složité vůbec na kompenzace dosáhnout, zejména u podniků se specifickým druhem podnikání, pro něž neexistuje konkrétní program. "Mělo by se to celé zjednodušit," vyzval vládu. Navrhl, že by se při vyměřování kompenzací mělo vycházet například z údajů v systému EET.

Předseda KDU-ČSL a exministr zemědělství Marian Jurečka také odsoudil výhrůžky smrtí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho rodině i demonstrace před domem ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Takové projevy podle Jurečky do veřejného prostoru nepatří. Jurečka v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS řekl, že i on sám dostává vzkazy, ve kterých mu lidé vyhrožují. Zkušenost s tím má i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

„Měl jsem desítky e-mailů, že se na mě těší, až mě pověsí na lampě a podřežou mě jako ovci,“ popsal v pořadu šéf lidovců. Podle něj výhrůžky vůči své osobě či rodině zažil každý, kdo byl v politice nebo ve vládě.

Podle Jurečky ale nejde o dobrou formu, jak vyjádřit nespokojenost s určitým politikem. „Mohu s premiérem tisíckrát nesouhlasit, ale tohle do vyspělé společnosti nepatří,“ zastal se premiéra Jurečka s tím, že rodině politika se vyhrožovat nemá.Více zde.

kategorie Z médií