KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Povinné množství českých potravin v obchodech? Paradoxně by to poškodilo české výrobce
Zpět

Povinné množství českých potravin v obchodech? Paradoxně by to poškodilo české výrobce

Přidáno 17. 3. 2021
Ilustrační foto
Echo24.cz

Senátoři se chystají smést návrh na potravinový socialismus, který by přinesl pouze podpultové zboží a mezinárodní spory. Tak totiž odborníci nazývají záměr na zavedení prodejních kvót na české potraviny v obchodech, který by měl platit už od příštího roku. Návrh SPD, ANO, ČSSD, Trikolóry a KSČM ale chystají senátoři vrátit zpět do Poslanecké sněmovny. Na přehlasování pak poslanci potřebují většinu 101 hlasů, kterou ale nemusejí získat. Zpravodajem tohoto tisku v Senátu je Petr Šilar (KDU-ČSL).

S návrhem na regulaci zahraničních potravin na úkor českých produktů přišli poslanci Zdeněk Podal (SPD) a Margita Balaštíková (ANO), kteří změnu vložili do novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Původní podoba zákona totiž měla řešit dvojí kvalitu potravin. Návrh ale přikazuje velkým obchodům, jaké zboží mají prodávat a v jakém množství.

Senátoři nyní návrh projednají a s drtivou většinou ho také odmítnou. „Je to navržené na vyřazení. Je tam podaný pozměňovací návrh, který prošel výbory a všichni s ním souhlasili. Zdá se, že to spěje k dobrému cíli, protože na plénu by bylo pozdě,“ řekl pro Echo24 zpravodaj tisku Petr Šilar (KDU-ČSL).

Více zde.

kategorie Z médií