KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Posudek k otravě Bečvy? Žádné překvapení, říká senátorka Seitlová
Zpět

Posudek k otravě Bečvy? Žádné překvapení, říká senátorka Seitlová

Přidáno 6. 5. 2021
Ilustrační foto
Přerovský deník

Znalecký posudek Jiřího Klicpery, který byl doručen osm měsíců po ekologické havárii na řece Bečvě policii, se zřejmě podle místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové (KDU-ČSL) stane předmětem debat a diskusí. Stostránkový materiál nyní prostudují vyšetřovatelé a veřejnost by se měla seznámit s dalšími kroky policie koncem května.

Podle serveru iDNES.cz měly jedovaté kyanidy na základě vyjádření znalce uniknout z areálu bývalé Tesly Rožnov a podezřelá je v této souvislosti firma Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Její vedení ale vinu odmítá.

V minulosti se spekulovalo také o tom, že je možným viníkem společnost DEZA. Také vedení chemičky ale spojitost s havárií popřelo.

Senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL): „Posudek je zatím nezveřejněným materiálem, který má v rukou policie. Všichni jsme už podle předběžných vyjádření znalce očekávali, že bude výsledek takový, jaký je. Není to tedy žádné překvapení,“ komentovala to místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová.

„Obsah posudku sice neznáme, ale i z toho, co už víme, je jisté, že se stane předmětem rozsáhlých debat a diskusí. Z vyjádření v posledních hodinách je zřejmé, že pokud policie obviní firmu Energoaqua a celý spis půjde k soudu, budou vyžadovány oponentní znalecké posudky,“ shrnula Seitlová.

Více zde.

kategorie Z médií