KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Poslanečtí nováčci se chtějí vyvarovat papalášství. Pokud bychom se měnili, rodina zasáhne, tvrdí. V
Zpět

Poslanečtí nováčci se chtějí vyvarovat papalášství. Pokud bychom se měnili, rodina zasáhne, tvrdí. V nouzi se obrátí na Bendu

Přidáno 8. 11. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy

Všechny spojuje společná obava. Poslanci, kteří v pondělí poprvé v životě vstoupí do Dolní komory jako zákonodárci, mají strach, aby nepropadli papalášským manýrům. Trojice nováčků z koalice Spolu Eva Decroix (ODS), Michal Zuna (TOP 09) a Miroslav Zborovský (KDU-ČSL), které EuroZprávy.cz oslovily, tvrdí, že pokud by se povahově začala měnit, pak je rodina a přátelé rychle umravní. „Nejvíce se opravdu strachuji, abych zůstala stále svá. Pevně však věřím, že moje rodina a okolí mě bude držet při zemi,“ říká Eva Decroix. Pokud by začátečníci měli v parlamentu s něčím problém či se ocitli v nouzi, jsou připraveni obrátit se na matadora Marka Bendu z ODS, který v nadcházejícím volebním období oslaví v poslanecké lavici třicet let svého působení. „Mně už pomohl, když jsem na chodbách bloudil,“ míní Zborovský.

Poslední hodiny před svou premiérou, kterou si odbudou v pondělí na ustavující schůzi v Poslanecké sněmovně, jsou nesmírně vytížení. Především Eva Dexroix z Vysočiny a Miroslav Zborovský zastupující Jihomoravský kraj řeší různé organizační starosti, aby se mohli stoprocentně koncentrovat na svoji novou roli. „Jako starosta obce Těšany vlastně předávám úřad uvolněné místostarostce Danuši Horákové. Volební období hodlám dodržet, ale svoji funkci začínám výrazně omezovat. Proto jsem neustále na poradách, kde řešíme, aby instituce i v době mé absence, kdy budu ve Sněmovně, řádně fungovala a pomáhala občanům,“ přeje si Miroslav Zborovský.

Partneři z koalice Spolu už vědí, v jakých výborech by jako zelenáči chtěli zasednout.   „Jako ekonom bych byl rád součástí rozpočtového výboru. Rád bych o účast v něm usiloval. Uvědomuji si, jaká odpovědnost z mého mandátu vyplývá a zároveň otvírám novou kapitolu mého profesního života,“ má jasno lidovec Zborovský, který z osloveného tria získal nejvíce preferenčních hlasů. V Jihomoravském kraji jeho jméno zakroužkovalo přes jedenáct a půl tisíc voličů.

Více zde. 

kategorie Z médií