KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Poslanec Bartošek o nevrácených pěti miliardách pro obranu: Metnarova tragikomedie, hazardujeme s be
Zpět

Poslanec Bartošek o nevrácených pěti miliardách pro obranu: Metnarova tragikomedie, hazardujeme s bezpečností České republiky

Přidáno 26. 2. 2021
Ilustrační foto
Security magazín

Před týdnem zopakoval ministr obrany Lubomír Metnar svou předvánoční hrozbu rezignací, pokud nedostane obrana zpět svých pět miliard korun, které byly podle komunistického požadavku vládou přesunuty do vládní rozpočtové rezervy. Požádali jsme poslance sněmovního Výboru pro obranu Jana Bartoška (KDU-ČSL) o odpověď na otázku, zda věří posledním prohlášením členů o vlády o vrácení peněz. Metnarovu hrozbu rezignací označil za prázdné gesto, které se promlčí a řešení rozpočtu armády nepřinese.

Považujete ministryní financí zmíněnou neformální dohodu s ministrem obrany za dostatečnou garanci toho, že Ministerstvo obrany dostane slíbené peníze zpět?

Má odpověď bude možná tvrdá, ale vychází ze zkušeností, které z prohlášení ministrů této vlády všichni máme. Jsem již skeptický ke slibům pana premiéra i ministryně financí směrem k rozpočtu armády. Bohužel se stává běžným, že garancí nejsou ani oficiální vládní vyjádření. Zároveň moc nechápu význam neoficiální dohody. Bavíme se přece o bezpečnosti České republiky a několikamiliardové díře v rozpočtu naší armády. Zde bych očekával dohodu obou resortů, tiskovou konferenci vlády a prohlášení o vrácení peněz do rozpočtu Ministerstva obrany. Jestli vláda peníze nemá, ať tedy zazní reálný stav věci a plán, jak se bude postupovat. Tyto "vojenské manévry" jsou nedůstojné směrem k našim vojákům a nezodpovědné k bezpečnosti České republiky.

Více zde.

kategorie Z médií