KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Poslanci chtějí prověřit vztah nového ministra ke Sputniku. Jde o zdraví lidí, ne o byznys pár kámoš
Zpět

Poslanci chtějí prověřit vztah nového ministra ke Sputniku. Jde o zdraví lidí, ne o byznys pár kámošů z Hradu, míní Jurečka

Přidáno 9. 4. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Opozice chce vysvětlil nejasný vztah nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera k ruské vakcíně Sputnik V. Šéf resortu sdělil, že bude chtít prověřit, za jakých podmínek by mohlo jít neschválenou vakcínou očkovat – například formou klinického zkoušení léku. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka bude ve sněmovně požadovat od premiéra i ministra vysvětlit plány s ruským Sputnikem.

„Na začátku jednání sněmovny příští týden požádám o to, ať ministr Petr Arenberger a premiér Andrej Babiš vysvětlí jejich plány se Sputnikem V v ČR. Za KDU-ČSL jednoznačně platí, bez řádné registrace tady žádný šmejd nechceme! Jde o zdraví lidí, ne o byznys pár kámošů z Hradu,“ napsal na Twitter Marian Jurečka.

Nelíbí se mu postoj premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, který na postu šéfa resortu vyměnil Jana Blatného. Spekulace o tom, že za výměnou stál Blatného negativní postoj k očkování látkou necertifikovanou evropskou lékovou agenturou, rozvířil ve středu i sám prezident Miloš Zeman, který ex-ministra kvůli tomu kritizoval.

Více zde.

kategorie Z médií