KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Politici si přivlastňují zásluhy za výchovné: Vyjasnění, kdo ho opravdu podporoval a odmítal
Zpět

Politici si přivlastňují zásluhy za výchovné: Vyjasnění, kdo ho opravdu podporoval a odmítal

Přidáno 19. 1. 2023
Ilustrační foto
České důchody

Od ledna začíná stát vyplácet výchovné k důchodu a řada politiků si nyní snaží přivlastnit co nejvíce zásluh z jeho prosazení. Vzniká tak nepřehledný zmatek, ve kterém se lidé špatně orientují. Připravili jsme proto vysvětlující přehled, ve kterém se dozvíte, kdo výchovné dlouhodobě podporoval a kdo blokoval jeho prosazení.

Někteří politici se v poslední době před veřejností snaží prezentovat jako ti, kteří měli velký podíl na schvalování výchovného, tedy příspěvku k důchodu ve výši 500 korun za každé vychované dítě. Mohou si to dovolit, protože schvalování výchovného bylo nepřehledné, složité a u některých politiků docházelo ke změně názorů.

Naštěstí je k dispozici archiv legislativního procesu, ve kterém lze dohledat a velmi přesně určit, které politické strany a hnutí výchovné opravdu dlouhodobě prosazovaly, a které se jen snaží realitu vykreslovat ve svůj prospěch.

Více zde.

kategorie Z médií