KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Poctivý tahoun s duší komika, popisuje okolí budoucího hejtmana Grolicha
Zpět

Poctivý tahoun s duší komika, popisuje okolí budoucího hejtmana Grolicha

Přidáno 12. 10. 2020
Ilustrační foto
iDNES.cz


Videozpravodaje z farmy, zabijačky nebo kadeřnictví, slogany o přírodě, humor a jinakost. Tak vypadala volební kampaň Jana Grolicha, lídra lidovecké kandidátky a budoucího hejtmana jižní Moravy. Nebyla to však jen nápaditá prezentace, která mu zajistila třetí nejvyšší počet preferenčních hlasů v celé republice.

Jako člověka, starostu či kolegu oceňují šestatřicetiletého politika i lidé, kteří se při rozhodování, koho kroužkovat, nemuseli utvrzovat předvolebními sliby.

„Většina politiků na sociálních sítích komunikuje zbytečně moc úřednicky. Možná si připadají jako větší odborníci, ale lidem to stejně nic moc neřekne. Jan Grolich dlouhodobě, ještě než se vůbec začaly volby řešit, mluví normálně, lidsky. Když se u něj v obci řešily opravy chodníků, byl na místě a mluvil s dělníky. To ho už dávno přiblížilo obyvatelům a následně voličům,“ vysvětluje Roman Máca, analytik z Institutu pro politiku a společnost.

Právě Grolichův účet na Facebooku, který si politik spravuje sám, dává pravidelně jako příklad dobře vedené stránky.

„Povedlo se mu naplnit heslo, že je jinej. Nebojí se dát najevo, že potřeba podpory je oboustranná. On pomůže lidem něco zařídit, ale chce za to jejich hlasy nebo i zapojení se do akce. Ale jenom sociální sítě by na dobrý zisk ve volbách nestačily,“ podotýká Máca.

Článek je placený, celý si ho můžete přečíst zde.

kategorie Z médií