KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Philipp k sílící pandemii: Měli bychom se poučit z toho, co se stalo minule
Zpět

Philipp k sílící pandemii: Měli bychom se poučit z toho, co se stalo minule

Přidáno 18. 10. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

V Jihočeském kraji bylo za poslední týden potvrzeno 838 případů, právě v tomto regionu se hned po Moravskoslezském kraji šíří nákaza nejrychleji. Přes zhoršující se situaci s epidemií COVID-19 ale vláda zatím nepřipravuje plošná omezení. Jak se připravit na stále sílící koronavirus? Hostem 90’ ČT24 byl přednosta kliniky revmatologie a rehabilitace fakultní Thomayerovy nemocnice a 3. lékařské university Karlovy a také zdravotnický expert KDU-ČSL.

Návrh ministerstva zdravotnictví počítá se zkrácením karantény na sedm dní po podstoupení preventivního PCR testu. Další změna se týká hrazení preventivních testů z veřejného zdravotního pojištění. V současnosti se proplácí jeden antigenní test týdně a jeden PCR test měsíčně. Jak bude ke opatřením proti koronaviru přistupovat nová vláda? „Zodpovědně. To je to, co budeme dělat. Budeme posuzovat jednotlivá opatření s přihlédnutím k vědeckým důkazům. Jsem lékař, proto k tomu tak přistupuji. Ve chvíli, když chci udělat nějaké nové opatření, tak k tomu musím mít nějaké důvody. Musím mít k tomu vědecký podklad,“ uvedl nastupující poslanec Philipp s tím, že situaci bude jako člen AntiCovid týmu konzultovat s epidemiology.

„Další věc je načasování. Řekněme, pokud to přijde, tak omezení proplácení testů by mělo přijít na počátku prosince. V době před Vánoci. V době, kde lidé migrují a navštěvují rodiny. Je tam zvýšená mobilita obyvatelstva. Měli bychom se poučit z toho, co se stalo minule,“ řekl Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií