KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík: Brňané mohou přijít s nápady, jak zlepšit město po koronaviru
Zpět

Petr Hladík: Brňané mohou přijít s nápady, jak zlepšit město po koronaviru

Přidáno 12. 5. 2020
Ilustrační foto
brnan.cz

Brňané mohou přijít s nápady, jak vylepšit město na základě zkušeností s koronavirovou krizí. Vybranými ideami se budou zabývat účastníci takzvaného hackathonu, kdy pracují na zadaném problému dva dny v kuse s cílem přinést tvůrčí řešení. Na on-line tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

"Koronavirus je na jednu stranu tragédie, ovlivní ekonomiku, myšlení i chování lidí, na druhou stranu je to příležitost," řekl Hladík. V minulosti pořádal už dva hackathony, oba vítězné projekty se nyní snaží uskutečnit.

S návrhem uspořádat takto zaměřený hackathon přišli mladí architekti. "Koronavirová krize byla pro všechny zcela nová situace, která ale ukázala mnoho výzev a problematik, ze kterých se můžeme ponaučit. Jsme přesvědčeni, že zapojením veřejnosti můžeme získat zajímavé nápady k tématům, která nás v současné době trápí nejvíce," uvedl za Urban hackathon Václav Kocián.

Zájemci se mohou zúčastnit trojím způsobem. Do konce května mohou zaslat nápad, jak město na základě zkušeností s koronavirem zlepšit v oblastech jako školství, životní prostředí, veřejný prostor či zdraví. Poté se mohou zúčastnit hlasování, který z návrhů se dostane na samotný hackathon, vybraných bude pět. A také se budou moci přihlásit i na samotný hackathon, který se uskuteční ve druhé polovině června. Z něj vyjde jeden vítězný projekt. Informace k připravovanému hackathonu najdou zájemci na www.urbanhackathon.cz

Více zde.
 

kategorie Z médií