KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Zpětinásobení obnovitelných zdrojů je ambiciózní, ale reálný plán
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Zpětinásobení obnovitelných zdrojů je ambiciózní, ale reálný plán

Přidáno 5. 10. 2023
Ilustrační foto
Český rozhlas

Ministerstvo životního prostředí předloží vládě ke schválení národní klimaticko-energetický plán, podle nějž plánuje zvýšit současné užívání obnovitelných zdrojů až na 30 procent. Hlasovat by se mělo příští týden. Pokud plán uspěje, vláda jej pošle ke schválení Evropské komisi.

„U dvou zásadních obnovitelných zdrojů, to znamená solární energetiky a větrné energetiky, plánujeme podíl do roku 2030 zpětinásobit. Je to ambiciózní, ale reálný plán, který bude potřeba podpořit nejen finančními prostředky, ale především také úpravou legislativy,“ popisuje pro Český rozhlas Plus ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Budoucností české energetiky je podle plánu kombinace obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. „Jsme průmyslovou zemí a chceme zůstat průmyslovou zemí. Potřebujeme ale výrazným způsobem navýšit množství zelené obnovitelné energie a zároveň výrazným způsobem zvýšit úspory,“ vysvětluje ministr.

Více zde.

kategorie Z médií