KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Zajistili jsme dalších 10 miliard Kč na podporu vodohospodářské infrastruktur
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Zajistili jsme dalších 10 miliard Kč na podporu vodohospodářské infrastruktury ve městech a obcích

Přidáno 9. 5. 2024
Ilustrační foto
Pro města a obce

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) dojednal novou šanci pro 283 vodohospodářských projektů. Tyto projekty byly dříve zamítnuty kvůli nedostatku peněz, nyní však mohou získat státní podporu. Státní fond životního prostředí ČR poskytne dvě miliardy korun. Prostředky pomohou malým obcím s méně než dvěma tisíci obyvateli.

Výstavba vodohospodářské infrastruktury je pro obce finančně náročná a bez státní podpory téměř nemožná. Nyní má 283 projektů, které byly původně zamítnuty kvůli nedostatku finančních prostředků, novou šanci díky dvěma nově otevřeným dotačním výzvám. „Díky nově vyhledaným prostředkům mají úspěšné projekty jistotu, že se na ně dostane a zlepšíme tím dostupnost pitné vody a kvalitu čištění vod ve stovkách sídel,“ prohlásil Hladík.
 
„Přidáme ze Státního fondu životního prostředí ČR další dvě miliardy korun, a to formou výhodné půjčky na pomoc menším obcím do dvou tisíc obyvatel,“ uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík. Tato iniciativa umožňuje obcím získat až 60 % celkových výdajů na výstavbu infrastruktury a až 30 % na intenzifikace úpraven vod a čistíren odpadních vod.

Více zde. 

kategorie Z médií