KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Za rok, co jsem ministrem, jsme zvládli řadu věcí
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Za rok, co jsem ministrem, jsme zvládli řadu věcí

Přidáno 28. 3. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ministr životního prostředí Petr Hladík se účastnil pořadu Co na to ministr na CNN Prima News. Řeč přišla především na to, co za rok na ministerském postu zvládl. Mluvilo se ale také o výměnách kotlů.

„Já jsem za rok, co jsem ministrem, zvládl celou řadu věcí. Ochranu zemědělského půdního fondu, ochranu vody, předložil jsem několik legislativ. Dotáhli jsme projekty, jako je Oprav dům po babičce, v rámci programu  Nová zelená úsporám. Zajistili jsme možnost renovovat, zateplovat, snížit výdaje na energii úplně každého domu. Je úplně jedno, jestli to je rodinný bytový dům, jestli ten člověk je ve vlastním nebo v nájmu. Zároveň jsme rozjeli zelenou modernizaci, opravdu modernizaci Česka v oblasti energetiky, teplárenství, průmyslu, dopravy, atd." vyjmenovává ministr Petr Hladík (KDU-ČSL)

Došlo také na téma výměny starých kotlů za nové. „Já myslím, že je potřeba říci, že zákaz kotlů se schválil před 12 lety. Každý člověk měl 12 let na to, aby vyměnil svůj starý kotel. Mají se vyměňovat například kotle vyráběné v osmdesátých letech, jsou to staré litinové kotle, které nemají žádné řízení. Každý, který žije na vesnici, tak to zná. Stačí jeden obyvatel, který má hodně starý kotel, netopí třeba dobrým dřevem nebo uhlím a potom opravdu škodí. V České republice topí uhlím asi 5 % občanů a my jsme podpořili celkem výměnu už 180 000 kotlů. Pro některé to bude teď hodně těžké, protože nevíme jestli to se stihnout všechny kotle vyměnit. My jsme opakovaně jednali s výrobci, s topenáři a všichni nás ubezpečují, že kotlů je dost," ubezpečuje Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií