KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Zvažuji návrat dotací na kondenzační plynové kotle
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Zvažuji návrat dotací na kondenzační plynové kotle

Přidáno 22. 5. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Ministr životního prostředí Petr Hladík přijal pozvání do nedělní Partie Terezy Tománkové. V názorovém duelu s Richardem Brabcem, bývalým ministrem životního prostředí a místopředsedou hnutí ANO, probíral nejen plánované úspory, které má přinést vládní ozdravný balíček, ale také zelená řešení, která v Evropě vznikají či nově plánované sousedské hlídací skupiny dětí.

„Jsme některými kritizováni, že se ve dvaadvaceti plánovaných daňových úsporách objevilo i školkovné, avšak mi toto chceme řešit pomocí dětských skupin a bylo to právě KDU-ČSL, které tyto dětské skupiny a lesní školky zachránilo. Dětské skupiny se od jejich zavedení staly významnou součástí systému předškolní péče. Navíc teď připravujeme sousedské dětské hlídací skupiny, což je novinka, díky které budou moci rodiče lépe sladit rodinný a profesní život. Zároveň chceme, aby se každý rodič mohl rozhodnout, zda chce své dítě umístit do předškolního zařízení nebo s ním zůstat doma až do čtyř let. Proto trváme na tom, aby byl rodičovský příspěvek i nadále až na čtyři roky,“ míní ministr životního prostředí Petr Hladík.

„Velmi vážně uvažuji, že podporu kondenzačních plynových kotlů navrátím. Česká vláda zajistila dostatek plynu, zásobníky jsou více než ze šedesáti procent plné a do Česka neteče žádný ruský plyn. Nedokáži říct konkrétně, jak vysoká by byla dotace na plynový kondenzační kotel, určitě budeme chtít odlišnou výšku dotace pro běžné domácnosti a nízkopříjmové domácnosti. To především znamená, že seniory a lidi čerpající příspěvek na bydlení, které již dnes podporujeme, chceme podpořit ještě více,“ dodává Petr Hladík.

Více zde.
 

kategorie Z médií