KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Chci prostupnější krajinu a zálohování PET lahví
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Chci prostupnější krajinu a zálohování PET lahví

Přidáno 13. 3. 2023
Ilustrační foto
Blesk

Po čtyřech měsících se Petr Hladík (38, KDU-ČSL) dočkal a stal se ministrem životního prostředí. A hned po uvedení do funkce dal rozhovor Blesku. Jaké má plány na rezortu?

Resort už dobře znáte. Víte, co se dá zlepšit a naopak?
Ministerstvo životního prostředí je plné velmi erudovaných a kompetentních lidí. Musím říct, že je opravdu na čem stavět, protože jestli je něco v každé firmě, ale i na ministerstvu důležité a zásadní, jsou to právě lidé. A já jim za to chci moc poděkovat, protože to byla Česká republika a zrovna ministerstvo životního prostředí, které v rámci vyjednávání při našem předsednictví Evropské unii obstálo na jedničku.

Jaké plány jste si pro své ministrování vytyčil?
Já bych rád, aby naše příroda a krajina vypadala jinak, aby byla mnohem prostupnější pro lidi, aby v ní bylo více polních cest, aby tam bylo více stromořadí, jednotlivých solitérních stromů, aby se rozšiřovaly počty mokřadů nebo třeba malých jezírek. Máme poměrně hodně peněz z evropských zdrojů na oblast dekarbonizace odchodu od uhlí, ale také na oblast přírody. A to je druhý velký cíl, na který se chci zaměřit. Máme tady před sebou celou řadu legislativy, která se musí upravit, ať už je to zákon o vodách, který bude velmi silně reagovat na tu situaci před dvěma lety na Bečvě. Je tu zákon o ochraně zemědělského půdního fondu. Není normální, aby na těch nejhodnotnějších půdách rostla logistická centra nebo nákupní centra. Máme tady samozřejmě problematiku zálohování.

Více zde.

kategorie Z médií