KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): V Brně máme v současné době 27 škol, které se zapojily do procesu integrace d
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): V Brně máme v současné době 27 škol, které se zapojily do procesu integrace dětí z Ukrajiny

Přidáno 15. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Město Brno je aktivní v pomoci ukrajinským dětem. V současné době se zapojilo již několi škol, které přijímají tyto děti. Komentář k aktuální situaci poskytl pro živé vysílání České televize náměstek primátorky města Brna a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. 

,,Jak na náměstí Republiky, tak na ZŠ Staňkova primárně přichází děti cizinců, kteří se sem přistěhují za prací. Proto tyto obě školy mají zkušenosti s integrací dětí ze zahraničí. Do té druhé dokonce před válkou chodilo 101 dětí z Ukrajiny. Tyto dvě školy s tímto mají bohaté zkušenosti, jsou na to zvyklé,” uvedl Hladík. 

Řeč byla také o tom, jak město bude řešit situaci s dětmi do budoucna. ,,Až těch dětí bude více, tak do té doby Senát schválí a pan prezident podepíše změnu zákona, která umožní integrovat děti do samostatných skupin a učit je česky. V Brně se zatím do integrace dětí zapojilo 27 škol. Samozřejmě až těch dětí bude více, budeme zřizovat malotřídky pro děti z Ukrajiny,” dodal Hladík.

Více zde. 

kategorie Z médií