Koalice lidovců a starostů chce, aby se nové vedení jihomoravské metropole po volbách zaměřilo hlavně na pomoc lidem. Slibuje proto, že zavede třeba rodičovské vouchery na organizované volnočasové aktivity dětí nebo rozšíří bezplatnou MHD pro seniory. Zásadní jsou pro ni také investice do energetické soběstačnosti města a bydlení.
Musí se brněnské městské části, nemocnice nebo školy obávat nadcházející zimy?
Je jisté, že se bát nemusí. Když tato koalice nastoupila, tak kompetence nákupu energií přešla pod odbor životního prostředí, který je v mé gesci, a my jsme zavedli tzv. centrální nákup. To znamená, že většina organizací, které chtěly, přistoupila do toho centrálního nákupu a my ty energie, elektřinu i plyn, máme nakoupeny. Je to 80 procent veškeré spotřeby elektřiny a plynu ve všech školách, školkách a dalších příspěvkových organizacích.
Cítíte jako selhání, že se nepodařilo schválit územní plán?
Mně je to hlavně líto, protože město tím stagnuje, nebudeme se moct rozvíjet. V našem současném územním plánu, který dál platí, máme takové stavby, které se tady plánovaly v osmdesátých letech. Třeba výrobní areály, které už jsou dávno brownfieldy a na kterých se teď nemohou stavět byty, i když jsou blízko centra, jako třeba severní strana Bratislavské ulice.
Více zde.