KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Pro Českou republiku je zásadní správné využití finančních prostředků z EU
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Pro Českou republiku je zásadní správné využití finančních prostředků z EU

Přidáno 24. 1. 2024
Ilustrační foto
oenergetice.cz

Petr Hladík (KDU-ČSL) jako lidovecký ministr životního prostředí dlouhodobě podporuje fotovoltaiku. Je tedy dobrou zprávou, že se do sítě v tuzemsku loni připojilo podle dat distributorů přes 82 tisíc nových fotovoltaických elektráren s výkonem přesahujícím 970 megawattů. Většinu z nich si pořídili majitelé rodinných domů, vlastní soláry ale budují také firmy.

Fotovoltaiku, kterou podporuje ministr životního prostředí Petr Hladík, si loni pořídilo přes 80 tisíc domácností, přičemž obvykle ji doplňovaly baterií. Tu v tuzemsku vlastní až 92 procent majitelů fotovoltaických elektráren, čímž se řadíme mezi světové premianty.

„Zcela zásadní je smysluplně využít finanční prostředky, které získává Česká republika z EU,“ řekl ministr životního prostředí Petr Hladík. Peníze na nové zdroje budou putovat z Modernizačního fondu, ze kterého může ČR čerpat až 500 miliard korun.

Více zde.

kategorie Z médií