KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Prioritou je pomoci lidem snížit energetickou náročnost domovů
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Prioritou je pomoci lidem snížit energetickou náročnost domovů

Přidáno 5. 10. 2022
Ilustrační foto
ministerstvo životního prostředí

Na post odcházející ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) nominovali lidovci dosavadního místopředsedu strany a náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka. Ten se životním prostředím dlouhodobě zabývá, v minulosti už také nabídku řídit ministerstvo životního prostředí dostal. V rozhovoru pro server iROZHLAS.cz popisuje, jakým směrem bude resort pod jeho vedením pokračovat, pokud jeho nominaci schválí prezident.
Co vás teď čeká? Jak bude vypadat předání ministerstva, pokud budete jako nový ministr životního prostředí schválený? Jak jste domluvení na následujících krocích?
Přiznám se, že mě zpráva od paní ministryně Hubáčkové o jejích zdravotních potížích velmi zasáhla. Poslední dny byly velmi hektické. My jsme samozřejmě s paní ministryní v úzkém kontaktu, protože jsem předsedou odborné komise KDU-ČSL pro životní prostředí a spoustu záležitostí, které ona za ten rok na ministerstvu dělala, jsme společně konzultovali.

Předpokládám, že to předání, pokud budu panem prezidentem jmenován, bude postupné a plynulé. Paní ministryně nikam neutíká. Jak v pondělí zmínila, bude muset na operaci, ale předpokládám, že to nebude ze dne na den, a tudíž mi bude moci plynule předat agendu ministerstva životního prostředí.

Ještě vás tedy v uvozovkách čeká schválení panem prezidentem. Kdy by k tomu mohlo dojít? Očekáváte, že by tam mohl být nějaký zádrhel? Vy už jste byl zmiňovaný jako nominant před rokem, tak máte možná nějaké informace, jak by se k vaší kandidatuře nebo nominaci prezident stavěl.
Žádné informace nemám. V pondělí samozřejmě paní ministryně přišla s informací, že rezignuje, a my jsme teprve v pondělí přistoupili k nominaci jako takové. Teď čekají jednání jak pana premiéra, tak pana předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku.

Jsem samozřejmě připraven na to, že se mnou pan prezident bude chtít hovořit, ale o přesné časovosti teď nedokážu říct více. Jednání širšího vedení KDU-ČSL bylo takto rychlé samozřejmě i z toho důvodu, že přece jenom jsme v rámci předsednictví Evropské unie, a proto jsme to nechtěli nějakým způsobem zdržovat nebo odkládat. Je energetická krize. Věcí, které se musí aktivně řešit ve výkonné roli, je celá řada.

Více zde.

kategorie Z médií