KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Podporujeme obnovitelné zdroje a renovace domů z programu Nová zelená úsporám
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Podporujeme obnovitelné zdroje a renovace domů z programu Nová zelená úsporám

Přidáno 12. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

V rámci programu Nová zelená úsporám existuje síť poradců, kteří mohou pomoci s instalací solárních panelů. Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka je důležitá soběstačnost, a proto pomáháme s dotacemi na solární panely například i seniorům či sociálně slabým.

„V rámci programu Nová zelená úsporám máme síť poradců, kteří mohou pomoci s instalací. Při výběru dodavatele je důležité dát si pozor na šmejdské taktiky. Možnost zajistit si energetickou soběstačnost by měl mít každý, proto pomáháme i seniorům nebo sociálně slabým,“ řekl ministr Hladík.

„Ministerstvo životního prostředí podporuje i tepelná čerpadla nebo kotle. Prvně je potřeba zateplit domy či snížit energetické nároky, až poté se zabývat zdrojem vytápění. Pro někoho je dobrý plynový kondenzační zdroj, pro někoho kamna, pro jiného tepelné čerpadlo a pro dalšího štěpka či kusové dřevo. Tohle všechno můžeme i nadále podporovat,“ sdělil svůj názor na problematiku zateplení domů Petr Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií