KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Podporujeme ekocentra
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Podporujeme ekocentra

Přidáno 16. 4. 2024
Ilustrační foto
aktualne.cz

Zajímat se o ekologii má smysl. Ministerstvo životního prostředí v čele s ministrem Petrem Hladíkem (KDU-ČSL) podporuje v dotačním programu nejen enviromentální vzdělávání dětí, pedagogů a veřejnosti, ale i provoz certifikovaných středisek ekologické výchovy. Poputuje na to částka ve výši 220 milionů korun. 

„Jedna z věcí, které mě trápí, je právě financování environmentálních center a jejich dlouhodobá podpora. V Česku máme asi 180 až 200 ekocenter, jsou různě velká, zhruba čtyři desítky z nich jsou na profesionální úrovni a certifikovaná v síti Pavučiny. Těm chceme nabídnout financování tříletých schémat," uvedl ministr. Podpora ve výši 220 milionů korun půjde podle něj do pěti oblastí. První z nich je zaměřena na osvětu veřejnosti a zahrnuje workshopy, semináře či vycházky, další podpora bude určena na environmentální vzdělávání žáků, učitelů na základních školách a vzdělávání pracovníků v ekocentrech.

Podporu získají také špičková střediska ekologické výchovy, která se profesně zabývají vzděláváním dětí, pedagogů a veřejnosti. Ekocentra budou moci získat až tři miliony korun ročně, a to podle velikosti a počtu zaměstnanců. „Byl bych rád, abychom stabilizovali oblast ekologického vzdělávání, protože zatím nebyla systémově a systematicky uchopena. I když jsme v době, kdy je potřeba šetřit, tak přesto ministerstvo životního prostředí zdvojnásobí finanční prostředky do ekologického vzdělávání," doplnil Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií