KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Plynové kotle nekončí, naopak chystáme jejich podporu
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Plynové kotle nekončí, naopak chystáme jejich podporu

Přidáno 15. 1. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) vystoupil v pořadu Za pět minut dvanáct na TV Nova. Ministr mimo jiné hovořil o možnostech, které nabízí program Nová zelená úsporám, v jehož rámci dosáhnou občané České republiky na dotace, které se pozitivně promítnou do energetiky. Hladík také ubezpečil, že stát nezapomíná na nízkopříjmové domácnosti.

Petr Hladík ujistil, že se občané České republiky rozhodně nemusí obávat zákazu prodeje či servisu plynových kotlů. „Zánik plynových kotlů v žádném případě není na pořadu dne,“ řekl Hladík.

Ministerstvo životního prostředí v energetice nezapomíná ani na občany s nízkými příjmy. „Prostřednictvím kotlíkových dotací a našeho programu Nová zelená úsporám podporujeme tepelná čerpadla a kotle na štěpku nebo dřevní hmotu. Zároveň jsem započal proces, v jehož rámci nízkopříjmové domácnosti, senioři a lidé s příspěvkem na bydlení či s příspěvkem na dítě získají podporu v podobě kondenzačních plynových kotlů,“ řekl Hladík.

Petr Hladík rovněž upozornil na to, že ačkoliv opozice dnes Zelenou dohodu kritizuje, ne vždy tomu tak bylo. Bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec ještě v roce 2019 tzv. Green Deal podporoval, což jen ilustruje prudké změny názorů. „Zelenou dohodu vidím jako možnost efektivně využít peníze k tomu, abychom byli moderním státem,“ vysvětlil ministr životního prostředí.

Více zde

 

kategorie Z médií