KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Ozdravný balíček se nikterak nedotkne dotací programů Ministerstva životního
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Ozdravný balíček se nikterak nedotkne dotací programů Ministerstva životního prostředí

Přidáno 15. 5. 2023
Ilustrační foto
ČT24

Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka se škrty v dotacích plánované v rámci vládního ozdravného balíčku nebudou týkat programů Ministerstva životního prostředí. I přesto Hladík na svém ministerstvu plánuje v příšơm roce zavedení úspor, a to jak provozních, tak personálních. Uvedl to v diskuzi pořadu Události, komentáře, kde také zdůraznil, že programy Ministerstva životního prostředí neplánuje omezovat ani v budoucnu.

„Stejně jako ostatní ministři, i já na svém resortu v příšơm roce plánuji šetřit na provozních a personálních výdajích. Škrty v dotacích v rámci ozdravného balíčku se však Ministerstva životního prostředí týkat nebudou, neboť administrujeme především dotace z fondu spravedlivé transformace, životního prostředí či emisních povolenek,“ míní Petr Hladík, ministr životního prostředí.

„Ministerstvo životního prostředí má pouze jedinou budovu, avšak zřizujeme celou řadu dalších organizací, a proto jsem hned po svém příchodu na tento resort zavedl monitoring všech nemovitosơ, které spravujeme. Nyní mám díky tomu konkrétní přehled například o jejich spotřebě energie a věřím, že v oblasƟ jejich provozu lze hledat úspory. Tak, jak se vláda zavázala, by úspory měly být ve výši pěƟ procent současného rozpočtu, konkrétně by se týkaly provozních nákladů, případně nájmů či energií. Plánována je také dvou procentní úspora na personálních nákladech, konkrétnější informace o úsporách však představím až v návrhu na rozpočet pro rok 2024,“ zdůrazňuje Petr Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií