KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová zelená úsporám pomůže rozvoji fotovoltaiky
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová zelená úsporám pomůže rozvoji fotovoltaiky

Přidáno 31. 5. 2023
Ilustrační foto
Frekvence 1

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) byl hostem pořadu Pressklub na stanici Frekvence 1. Odpovídal nejen na otázky moderátora Čestmíra Strakatého, ale také na dotazy posluchačů.

Jeden z nich se ministra Hladíka zeptal na to, jak chce EU donutit velké státy, jako je USA nebo Čína k tomu, aby tolik neznečišťovaly přírodu. „V Severní Americe jezdí mnohem víc elektroaut než v Evropě. Když se podívám na uhlíkovou stopu na jednoho obyvatele Evropy a jednoho obyvatele Číny, tak v Evropě je výrazně vyšší. V Číně jsou ty investice velmi rozsáhlé a rychlé. Čína už dávno není tou Čínou, kterou známe z devadesátých let – plná smogu a naprosto znečištěného ovzduší. Jsou tam moderní města, která jsou v oblasti energetiky poměrně daleko," popsal ministr životního prostředí.
 
Jedním z témat byla také fotovoltaika. „Fotovoltaika na domech už postupně začíná být standardem. My, když jsme jako koalice Spolu kandidovali, tak jsme si vytkli cíl, že chceme na 100 tisících střechách za čtyři roky udělat fotovoltaiku. My ten cíl dost možná splníme ke konci letošního roku, to znamená v půlce našeho volebního období. Máme nastavenou dotační podporu přes Novou zelenou úsporám, a to takovým způsobem, aby každý, kdo má střechu, ať už na rodinném, nebo bytovém domu, fotovoltaiku mohl mít," dodal Hladík.  

Více zde.

kategorie Z médií