KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová evropská norma o ochraně přírody pomůže zachování české krajiny pro dalš
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nová evropská norma o ochraně přírody pomůže zachování české krajiny pro další generace

Přidáno 5. 3. 2024
Ilustrační foto
ČT24

Evropská zelená politika, návrat diverzity do české krajiny a vztah Čechů k přírodě – To byla hlavní témata, o kterých hovořil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v rozhovoru, který se vysílal v pořadu 90‘ ČT24 v neděli večer.

„Schválení evropské normy o obnově přírody je z mého pohledu naprosto zásadní. Mám ze schválení velkou radost i díky tomu, že podoba normy z velké části vychází z národní pozice České republiky. Je to ambiciózní ale realistický plán, který jednoznačně potřebujeme. V mnoha místech po celé republice ubývá druhů rostlin a živočichů a je velmi obtížné je chránit. Proto je nová legislativa velmi důležitá, přináší obnovu přírody a diverzity v ní. Norma znovu přinese krajinné prvky do krajiny, řeky dostanou více prostoru, lesní ekosystémy dostanou pozitivní impuls,“ řekl Petr Hladík o evropské normě o obnově přírody. 
 
„Česká republika má velmi hezký přístup k přírodě. Máme zde lužní i vysokohorské lesy, až alpinského charakteru, v tom je to tu naprosto unikátní. Vyskytuje se u nás celá řada druhů rostly a živočichů. A nám se velmi dobře daří všechny ty druhy monitorovat. Přes 80 % občanů České republiky má velmi pozitivní vztah k přírodě, rádo v ní tráví volný čas a rádo by ji zachovalo i pro další generace. Velmi dobře se tady setkává politika a přístup občanů. Nyní bychom rádi navrátili biodiverzitu do těch míst, odkud se vytratila, k čemuž pomůže i ten nově schválený dokument,“ uvedl ministr. 
 
Více zde.

kategorie Z médií