KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nepopulistická vláda musí podnikat kroky ve prospěch našich dětí a vnoučat
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nepopulistická vláda musí podnikat kroky ve prospěch našich dětí a vnoučat

Přidáno 8. 6. 2023
Ilustrační foto
Rádio Impuls

Co může KDU-ČSL nabídnout v konkurenci ostatních politických stran? Jak by se daly zhodnotit koaliční návrhy na důchodovou reformu a konsolidační balíček? A nepřišla s nimi vláda příliš pozdě? I to byly otázky pro lidoveckého ministra životního prostředí Petra Hladíka.

„Pro lidovce je naprosto zásadní, aby byli důvěryhodnou, čitelnou, a především jasně orientovanou stranou na rodiče, která zároveň ví, kam směřuje v oblasti ochrany životního prostředí, adaptace na klimatickou změnu, kvality potravin a potravní dostupnosti. To, že uprostřed volebního období přijde pětikoalice s konkrétními kroky a reformami, které nejsou jednoduché a mnohdy mohou být i bolestivé, je rozumné. Nepopulistická vláda musí podnikat kroky ve prospěch našich dětí a vnoučat,“ uvedl ministr životního prostředí.

Dle názoru Petra Hladíka jedná Fialova vláda velmi racionálně a pragmaticky. Svými nedávnými kroky totiž pouze plní svůj volební program. „Děláme to, co jsme voličům koalice SPOLU slíbili, tedy ozdravení veřejných financí a důchodovou reformu. Dříve jsme s reformami bohužel přijít nemohli, neboť se nám stalo něco podobného, jako kdybyste si koupili dům, udělali si plán na jeho rekonstrukci a její financování a najednou by přišla povodeň. Byli jsme připraveni na to, že nastupujeme jako vláda v období covidu. Nikdo však nemohl být připraven na válku na Ukrajině, která zásadním způsobem změnila energetiku a ceny,“ doplnil Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií