KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nejlepší řešení je, aby nikdo z členů vlády nebyl ve střetu zájmů. A to se dá
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nejlepší řešení je, aby nikdo z členů vlády nebyl ve střetu zájmů. A to se dá zajistit po podzimních volbách

Přidáno 20. 7. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Evropská komise schválila plán obnovy pro Českou republiku. České úřady však musí zabránit střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Hostem vysílání ČT24 byl místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík.

Evropská komise sice odsouhlasila tuzemský národní plán obnovy, česká úřady ale budou muset do poloviny příštího roku vyřešit problém ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. „Tato komplikace je obrovská a Česká republika ji má dlouhodobě. Vyřešit se dá ale jednoduše, a to tak, že Andrej Babiš nebude dál premiérem. Musí se nastavit přesná pravidla. Musíme vědět, kdo a co kontroluje. Zároveň kontrol nesmí být moc a musí být efektivní,“ uvedl Hladík.

Místopředseda ale není toho názoru, že je třeba měnit českou legislativu. „Toto je otázka změny na ministerstvu financí a zároveň na gesčních ministerstvech,“ doplnil Hladík s tím, že je třeba využít toho, co dnes funguje, například Státního fondu životního prostředí. „Nejlepší řešením je, aby nikdo z členů vlády nebyl ve střetu zájmů. A to se dá zajistit po podzimních volbách,“ dodal lidovecký místopředseda.

„Jsem rád, že plán obnovy existuje a že ho Evropská komise schválila takto rychle. Na druhou stranu si myslím, že plán není provázaný a nereaguje na covid a nereaguje ani na změnu v restrukturalizaci českého hospodářství, která nutně musí přijít,“ popsal Hladík.

Více zde. 

kategorie Z médií