KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Nechci, aby nás tu zaplavily automobily z Číny
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Nechci, aby nás tu zaplavily automobily z Číny

Přidáno 15. 4. 2024
Ilustrační foto
Prima CNN NEWS

Výroba energie v Evropě by měla být jedním z bezpečnostně strategických cílů. Co se pohonných hmot týče, elektřina nepředstavuje jedinou možnost. Dá se použít i bioplyn, který úspěšně vyrábíme v České republice. I o tom hovořil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), který byl hostem pořadu Partie na CNN Prima NEWS.

Podle Petra Hladíka je nutné zachovat si v automobilovém průmyslu konkurenceschopnost. Elektřina není jediné palivo. „Chci, abych si mohl i za patnáct let koupit českou škodovku. Nechci, aby nás tu zaplavily automobily z Číny,“ podotkl ministr životního prostředí. „Automobilový trh vyhodnocuje, co jsou technologie budoucnosti. Proto investuje do inovací. Nezapomínejme, že to není jen o elektřině, ale i o jiných alternativách paliv – například vodíku, syntetických palivech či o biometanu, ten dokonce vyrábíme u nás v České republice,“ řekl Hladík.
 
Lidovecký ministr vnímá ze strategicko-bezpečnostního hlediska jako klíčové, aby se energie vyráběla pokud možno přímo v Evropě. „Je lepší vyrábět si energii u nás v Evropě. Jako zásadní problém vidím, že se k nám energie dovážejí z nestabilních zemí, jako je třeba Rusko nebo Střední východ,“ vysvětlil Petr Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií